HR’kulesi naszych czasów – konferencja HR „Firma to ludzie”

16 stycznia 2017

Rozwój, innowacyjność, zaangażowanie.

Tymi hasłami można podsumować konferencję HR „Firma to ludzie, czyli doskonalenie procesów zarządzania kapitałem ludzkim w organizacji”, która odbyła się we wrocławskim hotelu Ibis Styles 10 stycznia 2017 r. Spotkanie zgromadziło ponad 250 przedstawicieli biznesu i instytucji publicznych z całego kraju. Uczestnicy mogli liczyć na praktyczne podejście do tematów, jakie towarzyszą codzienności branży HR.

Impel Business Solutions, organizator wydarzenia zaprosił ekspertów, praktyków i autorytety naukowe zajmujące się profesjonalnie obszarem HR. Pośród znakomitych prelegentów znalazł się również autorytet z dziedziny psychologii biznesu – Jacek Santorski. Innowacyjne podejście do problematyki HR, prorozwojowe systemy motywacyjne, procesowe podejście do organizacji, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań IT  – takie zagadnienia stały się dodatkowym magnesem przyciągającym uczestników.

Konferencję rozpoczęło wystąpienie Aliny Rudnickiej-Acosty. Prezes Zarządu spółki Impel Business Solutions przedstawiła najważniejsze trendy w obszarze HR, dając przedsmak tematyki towarzyszącej kolejnym częściom spotkania. Rolę współczesnego HR-owca określiła metaforycznie jako HR’kulesa czyli mitycznego herosa, prezentując istotność tej funkcji w kontekście wyzwań, jakie stoją przed współczesną organizacją. Tłumnie zgromadzonych gości porwał swoim wystąpieniem Jacek Santorski, opowiadając o przywództwie i roli autentycznych liderów w tworzeniu przewag konkurencyjnych.

Część konferencyjna objęła 3 sesje tematyczne: rozwój pracownika w firmie, obsługę kadrowo-płacową oraz praktyczne case studies z rozwiązań HR wdrożonych w wybranych przedsiębiorstwach. Wśród poruszanych zagadnień pojawiły się tematy związane bezpośrednio z codzienną obsługą spraw pracowniczych, jak kadry i płace czy elektroniczny obieg dokumentów, a także kwestie dotyczące informatyzacji procesów HR – system SAP czy rozliczanie czasu pracy (RCP). W roli prelegentów wystąpili przedstawiciele organizatora oraz firm partnerskich: Gavdi Polska i Vemco.

Podczas panelu dyskusyjnego „Sztuka efektywnego motywowania” uczestnicy rozmawiali m.in. o wpływie różnic pokoleniowych w firmie na budowanie zaangażowania w pracę, roli systemów kafeteryjnych i potrzebie budowania świadomości pracowników oraz wewnętrznego zaangażowania, a także employer brandingu i tworzeniu wizerunku firmy poprzez społeczną aktywność. W debacie udział wzięli praktycy w obszarze systemów motywacyjnych:

– Beata Gil – Dyrektor personalny, Ultimo SA

– Monika Chudobska – Wiceprezes Zarządu, Impel SA

– Ewa Jochheim, trener personalny, Prezes Zarządu, Instytut Durkalskiego RMP Polska

– Edyta Olko – Prezes Zarządu, Sanpro Interim, Sanpro Consulting

– Jarosław Komorowski – Członek Zarządu, MyBenefit Sp. z o.o.

– Katarzyna Kulig-Moskwa – kierownik Zespołu Dydaktycznego Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.