search
menu menu_open

Komitet ds. Wody o Brukseli i Partnerstwach

23 października 2023

Przebieg międzynarodowej konferencji FPP i POLITICO w Brukseli, przygotowania do ogłoszenia opinii EESC w sprawie EU Blue Deal oraz funkcjonowanie Lokalnych Partnerstw Wodnych – to niektóre z tematów posiedzenia Komitetu ds. Wody w dniu 17 października.

Jak poinformowali organizatorzy, w niedawnej konferencji w PE poświęconej rozwiązaniom kryzysu wodnego i EU Blue Deal wzięło udział blisko 100 osób, a za pośrednictwem mediów społecznościowych w spotkaniu, przez cały czas jego trwania, uczestniczyło blisko 40 tys. użytkowników. Można je było obejrzeć m.in. na stronie jednego z najbardziej wpływowych europejskich mediów – portalu www.politico.eu, na Linkedin i X czyli dawnym Twitterze.

POLITICO ma być też partnerem kolejnych działań medialnych Komitetu ds. Wody, przygotowywanych w związku z nadchodzącym terminem ogłoszenia przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny oficjalnych rekomendacji w sprawie EU Blue Deal/Niebieskiego Ładu. Nastąpi to podczas posiedzenia EESC w dniach 25-26 października. W planach jest m.in. kampania banerowa i publikacja na łamach portalu.

Jednym z tematów posiedzenia była również działalność Lokalnych Partnerstw Wodnych – czyli funkcjonujących w niektórych województwach dobrowolnych zrzeszeń osób, instytucji i firm zaangażowanych w gospodarowanie wodą na terenie powiatu lub gminy. Prawdopodobnie już wkrótce  dojdzie do spotkania przedstawicieli Komitetu ds. Wody z Radą Lokalnych Partnerstw Wodnych, która zbiera się w listopadzie.