Porozumienie między FPP a Polskim Stowarzyszeniem ESG

15 listopada 2023

13 listopada 2023 r. Federacja Przedsiębiorców Polskich podpisała porozumienie z Polskim Stowarzyszeniem ESG.

ESG nabiera coraz większego znaczenia dla firm, działających w Polsce, w tym członków FPP.

Co istotne, regulacje wprowadzane w tym zakresie obejmą nie tylko duże przedsiębiorstwa. Ich skutki dotkną również mniejsze podmioty z nimi współpracujące, i to niemal ze wszystkich branż i sektorów.

Celem Polskiego Stowarzyszenia ESG jest rozwój długoterminowych zrównoważonych modeli biznesowych firm, wdrożenie procesów i strategii, których miernikiem będą raporty w obszarze ESG adresujące zagadnienia środowiska, kwestie społeczne, ład korporacyjny, przy korzystnym ukształtowaniu ram prawnych oraz efektywnej współpracy uczestników tego rynku.

Federacja Przedsiębiorców Polskich i Polskie Stowarzyszenie ESG będą współpracować przy realizacji swoich celów statutowych dotyczących polityki gospodarczej i wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w gospodarce, w szczególności sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju.