Śniadanie Pomorskie

16/10/2024

FEDERACJA PRZEDSIĘBIORCÓW POLSKICH

wraz ze Związkiem Pracodawców PKB

serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu

Śniadanie Pomorskie

16 października br. godz. 9.00

Hotel My Story Gdynia, Al. Zwycięstwa 14

Tematem spotkania będzie stosowanie przez przedsiębiorców nowej ustawy o ochronie sygnalistów,

a spotkanie poprowadzi Pani dr hab. Beata Baran – Wesołowska, Radca prawny, Partner w kancelarii BKB

Agenda:

1. Wprowadzenie do tematu: znaczenie ustawy o ochronie sygnalistów w kontekście nowych obowiązków nałożonych dla pracodawców, ale także przejrzystości biznesu i budowania zaufania.
  2. Definicja sygnalisty: kto może nim być?
  3. Kluczowe aspekty ustawy, mające bezpośredni wpływ na działalność przedsiębiorców.
  4. Procedura zgłaszania nieprawidłowości  i jej wdrożenie: opracowanie szczegółowych zasad zgłaszania nieprawidłowości, dostosowanych do specyfiki przedsiębiorstwa.
  5. Pierwsze doświadczenia związane z wdrożeniem systemu zgłoszeń wewnętrznych na podstawie nowej ustawy.
  6. Szkolenie pracowników: informowanie pracowników o procedurze i ich prawach oraz obowiązkach.
  7. Regularna aktualizacja procedury: dostosowywanie procedury do zmieniających się przepisów i potrzeb przedsiębiorstwa.
  8. Konsekwencje nieprzestrzegania przepisów – sankcje karne i odpowiedzialność cywilna.

Podsumowanie:

1. Znaczenie proaktywnego podejścia: wdrożenie procedury zgłaszania nieprawidłowości jako inwestycja w przyszłość przedsiębiorstwa.
  2. Korzyści długofalowe: budowanie kultury organizacyjnej opartej na uczciwości i transparentności.

Rejestracja miejsc poprzez wysłanie wiadomości na adres: biuro@pomorskibiznes.org