Spotkanie regionalne o sygnalistach

23 października 2024

16 października w Gdyni odbyło się nasze pierwsze spotkanie regionalne dla przedsiębiorców, poświęcone nowym przepisom o ochronie sygnalistów.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Pomorski Klub Biznesu, we współpracy z Kancelarią BKB oraz Federacją Przedsiębiorców Polskich.
Spotkanie otworzył Pan Artur Kowalczyk, Prezes Zarządu Pomorskiego Klubu Biznesu, a poprowadziła je
Pani dr hab. Beata Baran-Wesołowska z Kancelarii BKB. FPP reprezentowała Pani Teresa Hernik.
Celem spotkania było omówienie najważniejszych regulacji zawartych w ustawie o ochronie sygnalistów oraz wyjaśnienie wątpliwości, pojawiających się w związku ze stosowaniem tych przepisów w praktyce. Z punktu widzenia przedsiębiorców istotne znaczenie mają kwestie związane z wprowadzeniem odpowiedniej procedury, a także nowe obowiązki, jakie nakłada na nich ustawa. Uczestnicy spotkania zapoznali się z pierwszymi doświadczeniami i dobrymi praktykami związanymi z wdrożeniem tych regulacji w firmach oraz poznali korzyści długofalowe z budowania kultury organizacyjnej opartej na uczciwości i transparentności.
Kolejne spotkanie regionalne dotyczące sygnalistów jest zaplanowane na 31 października br. w Kielcach. Organizatorem jest Świętokrzyska FPP. Serdecznie zapraszamy!