search
menu menu_open

Wiktor Janicki

Prezes Zarządu AstraZeneca Polska sp. z o.o.,

Prezes zarządu AstraZeneca Polska sp. z o.o., związany z branżą farmaceutyczną od 20 lat. Absolwent Wydziału Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Dołączył do branży farmaceutycznej w 2003 roku jako analityk finansowy, pełnił coraz bardziej odpowiedzialne funkcje, aby wkrótce zostać dyrektorem finansowym firmy Wyeth w Czechach i na Słowacji. W 2010 roku wrócił do Polski i rozpoczął pracę w Roche jako dyrektor finansowy, a w 2015 roku objął stanowisko dyrektora generalnego Roche Polska. W maju 2021 r. dołączył do AstraZeneca Polska.

Mocno wierzy, że wartości i prawdziwe partnerstwo napędzają zrównoważony biznes. Kieruje się dewizą zgodnie, z którą „główną funkcją przywództwa jest kreowanie nowych liderów, a nie kolejnych naśladowców” – chętnie angażuje się w działania mające na celu wspieranie przyszłych liderów i przedsiębiorców. Pasjonuje się zrównoważonym rozwojem i zwinnymi sposobami pracy, wierząc, że te tematy będą kształtować przyszłość społeczeństwa. W wolnym czasie uwielbia górskie wędrówki w Bieszczadach na rodzinnym Podkarpaciu.