Debata „Mapa wyzwań samorządu terytorialnego”

Online / Online

27/03/2023 - 27/03/2023

Dnia 27 marca o godz. 11.00 odbędzie się debata online zatytułowana „Mapa wyzwań samorządu terytorialnego”, zorganizowana przez Dziennik Gazetę Prawną.

W trakcie dyskusji poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia:

1. Finansowanie przedsięwzięć samorządu terytorialnego w świecie wysokich stóp procentowych, dostępne na rynku finansowym (kredyty, obligacje i inne)
  2. Sposoby na ograniczanie kosztów energii. Co dalej z polityką klimatyczną?
  3. Efektywna gospodarka odpadami.
  4. Cyfryzacja – wymiar praktyczny oraz społeczny. Nowe rozwiązania oraz możliwości, jakie stwarzają
  5. Trendy rozwoju transportu publicznego.

Uczestnikami debaty będą:

• Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego, prezes zarządu Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego
  • Dionizy Smoleń, partner PwC
  • Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni
  • Marek Wójcik, pełnomocnik zarządu, ekspert ds. legislacyjnych, Związek Miast Polskich
  • Piotr Wołejko, ekspert ds. społeczno-gospodarczych Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP)

Wydarzenie poprowadzi Jacek Pochłopień, redaktor ds. projektów specjalnych Infor.pl.

Debatę będzie można oglądać na żywo na stronie DGP oraz na Facebooku.