II Kongres FPP „Dialog o Gospodarce”

Kongres / Warszawa

25/09/2023

Federacja Przedsiębiorców Polskich zaprasza do udziału w II edycji Kongresu „Dialog o Gospodarce”, który odbędzie się w Warszawie, 25 września 2023 r. o godz. 10.00 w Hotelu Sheraton, ul. B. Prusa 2.

„Dialog o Gospodarce” to wydarzenie łączące przedstawicieli administracji centralnej i regionalnej oraz świata przedsiębiorców w dyskusji na temat osiągnięć i wyzwań gospodarczych Polski, również w wymiarze międzynarodowym. Rozwój Polski może być realizowany jedynie z silnym wsparciem polskiej gospodarki, polskich firm i przy zaangażowaniu kapitału zagranicznego w Polsce. „Dialog o Gospodarce” ma umożliwić wymianę poglądów oraz doświadczeń przedstawicieli świata polityki oraz biznesu. Naszym zamiarem jest dyskusja z udziałem przedstawicieli różnych opcji politycznych – aktualnymi i potencjalnymi decydentami, skupiona na najważniejszych kwestiach z punktu widzenia przedsiębiorców, ale i rozwoju społeczno-gospodarczego naszego kraju.

W ramach tegorocznej edycji Kongresu, z uwagi na nadchodzące wybory parlamentarne, zaplanowaliśmy organizację debaty liderów partyjnych na temat gospodarki po wyborach. Zamierzamy także przedstawić agendę gospodarczą dla nowego rządu na jego pierwsze 100 dni. Będzie to wykaz najistotniejszych problemów, wraz z konstruktywnymi  propozycjami ich rozwiązania.

Naszym celem jest kontynuacja dialogu rozpoczętego podczas I edycji Kongresu. Z tego względu II edycja obejmie dyskusję nad zagadnieniami dotyczącymi m.in.: zamówień publicznych, wsparcia inwestorów zagranicznych, cyfryzacji gospodarki, rozwoju polskiego rolnictwa czy tzw. dyrektywy Blue Deal, ale także pracy platformowej, zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz dialogu społecznego i konkurencyjności na rynku pracy. Zagadnienia te omówimy w ramach 12 debat tematycznych.

Więcej informacji na stronie Kongresu:

Dialog o gospodarce 2023

Udział w Kongresie jest BEZPŁATNY!

Zachęcamy do REJESTRACJI!