Kongres Budownictwa Polskiego

Kongres / Poznań

12/04/2022 - 13/04/2022

Federacja Przedsiębiorców Polskich jest patronem Kongresu Budownictwa Polskiego, 12-13 kwietnia 2022

Kongres Budownictwa Polskiego to dwudniowe spotkanie przedstawicieli sektora budownictwa i branż towarzyszących, obejmujące cykl debat, wykładów i obrad z udziałem liderów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów oraz przedstawicieli sektora finansów, ubezpieczeń i administracji państwowej, mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne naszego kraju.

Kluczowe obszary tematyczne Kongresu to:

• Dobre Prawo, Dobre Budownictwo,
  • Budownictwo i infrastruktura w obecnej dekadzie,
  • Energia i środowisko,
  • Innowacje i nowe technologie,
  • Rynek pracy i kształcenie,
  • Ekonomia i finanse.

Agresja zbrojna Rosji na Ukrainę już teraz wpływa na sytuację sektora budownictwa, który wysyła sygnały alarmowe dotyczące m.in. problemów pracowniczych, rosnących cen materiałów budowlanych, niedoborów stali, problemów z paliwami i przerywanych łańcuchów dostaw.

W związku z tą napiętą sytuacją #KongresBudownictwaPolskiego praktycznie w każdej sesji odniesie się do bieżących problemów i potencjalnych zagrożeń proponując rozwiązania mające na celu zmniejszenie negatywnych skutków konfliktu wojennego dla polskich przedsiębiorstw.

Organizatorami Kongresu Budownictwa Polskiego są: Polski Związek Pracodawców Budownictwa i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: