Okrągły stół w sprawie stanowienia prawa

Konferencja / siedziba FPP/online

05/06/2023

5 czerwca o godz. 10.00 w siedzibie Federacji Przedsiębiorców Polskich odbędzie się okrągły stół w sprawie stanowienia prawa.

Celem dyskusji będzie podsumowanie sytuacji legislacyjnej, aby określić punkt, w którym się znajdujemy, a następnie określenie kroków naprawczych, które powinny zostać podjęte, aby proces legislacyjny funkcjonował lepiej i by w większym stopniu odpowiadał zarówno na oczekiwania obywateli/przedsiębiorców oraz wyzwania, z jakimi musimy się mierzyć (zarówno bieżące kryzysy, jak też długoterminowe wyzwania). Dobiegająca końca kadencja Sejmu i perspektywa zbliżających się wyborów/kampanii wyborczej to dobry moment na takie podsumowanie i przygotowanie postulatów, które będziemy mogli kierować do podmiotów ubiegających się o głosy wyborców. Zrozumiałe i stabilne prawo oraz wzmocnienie dialogu społecznego to jeden z postulatów #DekalogPrzedsiębiorcy podniesiony w ramach kampanii #PrzedsiębiorcaToTeżWyborca.

Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy następujące osoby:

• dr hab. Małgorzata Molęda-Zdziech – prof. SGH
  • dr hab. Ryszard Piotrowski – prof. Uniwersytetu Warszawskiego
  • Grzegorz Maślanko – radca prawny, Partner w Grant Thornton
  • Krzysztof Izdebski – Fundacja im. Stefana Batorego i Open Spending EU Coalition

W debacie udział wezmą również eksperci FPP: Arkadiusz Pączka – wiceprzewodniczący FPP, Grzegorz Lang – dyrektor ds. prawnych, Piotr Wołejko – ekspert ds. społeczno-gospodarczych.

Wydarzenie poprowadzi red. Patryk Słowik z Wirtualnej Polski, a wprowadzenie przedstawi Grzegorz Maślanko z Grant Thornton – jeden ze współautorów Barometru Prawa.

Aktualności projektowe: