Prezentacja europejskiego raportu Banku Światowego na temat gospodarki o obiegu zamkniętym

Konferencja

26/06/2023

Dnia 26 czerwca br. Bank Światowy, Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO organizują prezentację oraz dyskusję na temat raportu Banku Światowego zatytułowanego „Squaring the Circle: Policies from Europe’s Circular Economy Transition”. Publikacja ta skupia się na problemach związanych z produkcją i konsumpcją surowców, a także proponuje rozwiązania, które mają na celu umożliwienie wzrostu gospodarek przy jednoczesnym ograniczeniu wykorzystania materiałów.

Podczas wydarzenia, eksperci omówią najważniejsze wnioski z raportu dotyczące otoczenia regulacyjnego i instytucjonalnego, które wpływają na rozwój i funkcjonowanie gospodarki o obiegu zamkniętym w Polsce. Jednym z ekspertów komentujących raport będzie Piotr Wołejko – ekspert ds. społeczno-gospodarczych Federacji Przedsiębiorców Polskich.