UWOLNIĆ POLSKI WIATR

Konferencja / Warszawa

31/03/2022

Federacja Przedsiębiorców Polskich jest patronem spotkania UWOLNIĆ POLSKI WIATR, 31 marca 2022

Wojna w Ukrainie pokazała, że przyspieszenie procesu transformacji i umożliwienie realizacji nowych inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE) stały się koniecznością z punktu widzenia suwerenności Polski i jej interesu narodowego. W najlepiej pojętym interesie narodowym Polski konieczne jest natychmiastowe odblokowanie możliwości rozwoju potencjału lądowej energetyki wiatrowej. Jej rozwój to dziś Polska Racja Stanu – wykorzystując wiatr jako źródło taniej energii Polska będzie niezależna i bezpieczna. Bo wiatr wieje niezależnie od sytuacji geopolitycznej i nikt ani nic nie jest w stanie go zatrzymać.

Zapraszamy na spotkanie 31 marca 2022r. o godz.12.00 na Placu Małachowskiego 2, na którym 10 organizacji – przedstawiciele branży energetyki wiatrowej, biznesu, przemysłu, przedsiębiorców, pracodawców oraz samorządu terytorialnego przedstawią APEL DO RZĄDZĄCYCH o natychmiastowe uwolnienie rozwoju lądowej energetyki wiatrowej na lądzie poprzez dokończenie procesu zmian w ustawie odległościowej i liberalizacji zasady 10H.

Konferencja będzie transmitowana na żywo

W spotkaniu udział wezmą sygnatariusze apelu:

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

Stowarzyszenie Energii Odnawialnej