V Międzynarodowa Konferencja EKON: eco5.zero

Konferencja / Katowice

01/12/2023 - 02/12/2023

W imieniu Federacji Przedsiębiorców Polskich zapraszamy do udziału w V Międzynarodowej Konferencji EKON: eco5.zero, organizowanej przez Śląską FPP.

Program tegorocznej Konferencji zakłada cykl debat branżowych o tematyce:

–  Europejski Zielony Ład,

–  Energia i Przemysł 5.0,

–  Work – Life Balance.

Każdy panel będzie prowadzony w formie eksperckiej debaty pod przewodnictwem doświadczonych moderatorów. Celem każdej z debat będzie omówienie paradygmatu powyższych tematów i znalezienie najlepszego rozwiązania. Dodatkowo, w drugim dniu naszej Konferencji przewidzieliśmy otwarte warsztaty z obszarów: Cyberbezpieczeństwa i Sztucznej Inteligencji.

Konferencja odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2023 roku w Katowicach, w hotelu Monopol***** i będzie to kolejne wydarzenie promujące wdrażanie w Polsce modelu gospodarki o obiegu zamkniętym, opisujące zmiany na wielu płaszczyznach życia, m.in. gospodarki, prawa, ochrony środowiska czy naszych codziennych zachowań. Szczegóły programu będą publikowane na stronie https://www.eco5zero.pl/

Konferencja tała się cyklicznym wydarzeniem, jej ostatnia, czwarta edycja odbyła się w listopadzie 2022 roku w Katowicach. Wzięło w niej udział ponad 150 przedsiębiorców, ekspertów z wielu branż: spożywczej, automotive, chemicznej oraz gospodarki odpadami. Jej głównym celem było zaprezentowanie nowego modelu gospodarczego, ocena wdrażania w Polsce koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym oraz porównanie jej do sytuacji na świecie, wskazanie właściwych kierunków prowadzonych przedsięwzięć, zachęcenie do przejścia na model CIRCULAR ECONOMY,  aby zwiększać konkurencyjność i zmniejszać koszty. Prelegenci przekonali uczestników jak ważne jest budowanie polityki zrównoważonego rozwoju oraz popularyzacja wiedzy z zakresu CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu i gospodarki odpadami, budowa właściwych postaw w społeczeństwie oraz rozwój daleko idących zmian zachowań na proekologiczne.