Pracodawcy i związki przeciwni zmianom w radzie konsultacyjnej

16 czerwca 2016

Pracodawcy i związki przeciwni zmianom w radzie konsultacyjnej

Tylko przedstawiciele organizacji pozarządowych będą zasiadać w organie doradczym pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych. Przeciwko tej zmianie protestują jej obecni członkowie. Zmiany dotyczące funkcjonowania Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych (KRK) zakłada przygotowany przez posłów PiS projekt nowelizacji ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm.).

Tylko przedstawiciele organizacji pozarządowych będą zasiadać w organie doradczym pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych. Przeciwko tej zmianie protestują jej obecni członkowie. (…) – Budżet PFRON jest tworzony głównie ze składek pochodzących od pracodawców, powinni więc mieć wpływ na to, w jaki sposób będą wydatkowane – uważa Marek Kowalski z Konfederacji Lewiatan.

Więcej informacji:

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna