In house powraca. Tym razem tylnymi drzwiami

19 września 2016

In house powraca. Tym razem tylnymi drzwiami

Gminy będą mogły poza procedurami zawierać umowy koncesji z własnymi spółkami komunalnymi. Przedsiębiorcy i związki zawodowe chcą, aby odbywało się to pod kontrolą.

– Tylnymi drzwiami wprowadza ona in house bez żadnych ograniczeń, tym samym zaprzepaszczając kompromis, który udało się wypracować w Senacie. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego dwie ustawy regulujące bliźniaczą tematykę mają wprowadzać odmienne reguły wobec in house – ocenia Marek Kowalski, przewodniczący zespołu ds. zamówień publicznych przy Radzie Dialogu Społecznego i ekspert Konfederacji Lewiatan. Reprezentująca środowiska pracowników i przedsiębiorców RDS podjęła w czwartek uchwałę, w której sprzeciwia się różnicowaniu zasad dotyczących zleceń in house. Ma nadzieję, że Senat wprowadzi do ustawy poprawki, analogiczne jak w ustawie – Prawo zamówień publicznych.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna