Pracodawcy za wydłużeniem terminu odwołań

5 października 2016

Pracodawcy za wydłużeniem terminu odwołań

Żądanie informacji o niekaralności pozwoli na rozważniejszą politykę kadrową w sektorze finansowym — prognozuje FPP.

Nowe rozwiązania w prawie pracy zapowiedziane w pakiecie „100 zmian dla firm” wychodzą naprzeciw oczekiwaniom małego i średniego biznesu — ocenia Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP). Według niej nie zabrakło w nich założeń uelastycznienia i uproszczenia działalności mniejszych przedsiębiorców oraz zwiększenia ochrony praw pracowniczych. — Jest szansa na wyeliminowanie kilku nieużytecznych przepisów — mówi Marek Kowalski, przewodniczący FPP.

Zapowiadana nowelizacja Kodeksu pracy przewiduje np. prawo żądania zaświadczenia o niekaralności przez pracodawcę podlegającego nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Będzie on miał prawo żądać od osoby ubiegającej się o zatrudnienie podania informacji, czy była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo.

Źródło: Puls Biznesu