Kontrole lżejsze dla biznesu

12 października 2016

Kontrole lżejsze dla biznesu

Prowadzący działalność mają szansę na wzmocnienie swojej pozycji w trakcie postępowań kontrolnych — ocenia FPP, analizując pakiet ułatwień dla firm.

Zmiany w zasadach kontrolowania przedsiębiorstw zapowiedziane przez Ministerstwo Rozwoju (MR) wychodzą naprzeciw oczekiwaniom biznesu — uważają członkowie Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP). W ich ocenie rozwiązania zawarte w pakiecie ułatwień dla firm stwarzają szansę na odbudowę zaufania między przedsiębiorcą a organami państwa. Federacja zwraca uwagę przede wszystkim na zakaz powtórnej kontroli w tym samym zakresie, a ponadto na możliwość np. złożenia skargi do sądu na postanowienie organu kontrolnego oraz sprzeciwu wobec przedłużania czasu kontroli i prowadzenia tego typu czynności wyłącznie po identyfikacji prawdopodobieństwa naruszania prawa.

Źródło: Puls Biznesu