Szef „Solidarności” Piotr Duda: Ograniczenie handlu w niedzielę nie spowoduje fali zwolnień

19 października 2016

Ograniczenie handlu w niedzielę nie spowoduje fali zwolnień i nie załamie gospodarki – przekonują związkowcy z Solidarności. Komisja Krajowa związku obraduje w Jeleniej Górze.

To właśnie z inicjatywy „Solidarności” pod projektem ustawy w tej sprawie zebrano ponad pół miliona podpisów.

Przewodniczący związku Piotr Duda nie obawia się, że takie rozwiązanie będzie miało negatywny wpływ na rynek pracy.

Komentarz FPP: Wolne niedziele mogą oznaczać zwolnienia nawet 50 tysięcy osób

Zgłoszony przez związki zawodowe projekt ustawy wprowadzającej obowiązkowe wolne od pracy niedziele może skutkować gigantycznymi zwolnieniami. W najliczniej dotkniętych zawodach znajdą się sprzedawcy, pracownicy ochrony, sprzątania, gastronomii czy magazynów. Analiza zapotrzebowania galerii handlowych i największych sieci detalicznych – nie uwzględniając dyskontów – wskazuje, że 49 wolnych niedziel w roku to ograniczenie pracy o ponad 600 tysięcy roboczogodzin i około 50 000 etatów.

Źródło: Interia.pl