search
menu menu_open

FPP: Zakaz handlu w niedziele może oznaczać zwolnienia nawet 50 tysięcy osób

20 października 2016

FPP: Zakaz handlu w niedziele może oznaczać zwolnienia nawet 50 tysięcy osób

Zakaz handlu w niedziele może oznaczać zwolnienia nawet 50 tys. osób, a ograniczenie zatrudnienia dotknie sprzedawców, pracowników ochrony, sprzątania, gastronomii czy magazynów, szacuje Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP).

„Zgłoszony przez związki zawodowe projekt ustawy wprowadzającej obowiązkowe wolne od pracy niedziele może skutkować gigantycznymi zwolnieniami. W najliczniej dotkniętych zawodach znajdą się sprzedawcy, pracownicy ochrony, sprzątania, gastronomii czy magazynów. Analiza zapotrzebowania galerii handlowych i największych sieci detalicznych – nie uwzględniając dyskontów – wskazuje, że 49 wolnych niedziel w roku to ograniczenie pracy o ponad 600 tysięcy roboczogodzin i około 50 tys. etatów” – czytamy w komunikacie.

Zdaniem FPP, do wzrostu bezrobocia z pewnością przyczyni się również planowane podwyższenie płacy minimalnej do 2 tys. zł oraz ustanowienie najniższej stawki godzinowej na poziomie 13 zł od 1 stycznia 2017 roku.

Więcej:

http://finanse.wp.pl/kat,1040357,title,FPP-Zakaz-handlu-w-niedziele-moze-oznaczac-zwolnienia-nawet-50-tysiecy-osob,wid,18549007,wiadomosc.html?ticaid=117f02&_ticrsn=5

Źródło: Wirtualna Polska