Rząd przyjął pakiet ułatwień „100 zmian dla firm”. To pierwszy etap Planu Morawieckiego

10 listopada 2016

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, zmieniający osiemnaście ustaw, stanowi element pakietu ułatwień dla przedsiębiorców „100 zmian dla firm”.

To pierwszy etapem realizacji „Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”, przyjętego przez rząd 16 lutego 2016 r.

Jak czytamy w komunikacie, celem wprowadzanych rozwiązań jest uproszczenie i poprawa warunków prawnych wykonywania działalności gospodarczej oraz zwiększenie konkurencyjności naszej gospodarki.

Cel ten zostanie osiągnięty dzięki redukcji niektórych obowiązków administracyjnych, wprowadzeniu regulacji wspierających rozwój przedsiębiorczości i zwiększających efektywność pracy, usprawnieniu procesu inwestycyjnego oraz zmniejszeniu uciążliwości kontroli działalności gospodarczej. Nowe przepisy gwarantują bardziej stabilne prawo.

Rozwiązania korzystne szczególnie dla małych i średnich firm

Konkretne rozwiązania są korzystne zwłaszcza dla małych i średnich firm. Oszczędności dla przedsiębiorców i obywateli, wynikające z mniejszych obciążeń administracyjnych, powinny wynieść ok. 230 mln zł w pierwszym roku obowiązywania ustawy.

Źródło: Polskieradio.pl