search
menu menu_open

„Solidarność”: Przy obecnym finansowaniu służby zdrowia nie ma możliwości sprawiedliwego wynagradzania pracowników

14 grudnia 2016

„Solidarność”: Przy obecnym finansowaniu służby zdrowia nie ma możliwości sprawiedliwego wynagradzania pracowników

NSZZ „Solidarność” oczekuje realizacji programu ochrony

zdrowia

przez Prawo i Sprawiedliwość, który miał zwiększyć zaangażowanie państwa – także w kontekście odpowiedzialności finansowej.

Od kilku lat kontrakty w lecznictwie szpitalnym nie były zmieniane, natomiast w podstawowej opiece zdrowotnej kilkukrotnie w tym roku. Pokazuje to mniejszą siłę przebicia lecznictwa szpitalnego, niż w sektorze cieszącym się większymi przywilejami u Pana Ministra Konstantego Radziwiłła.


– Przy obecnym finansowaniu służby zdrowia oraz braku uszczelnienia systemu nie ma możliwości sprawiedliwego wynagradzania pracowników – powiedziała Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” – Przez to system opieki pacjentów nie będzie im przyjazny, gdyż na satysfakcję pacjenta składa się praca wszystkich zatrudnionych w szpitalu. Nie dotyczy to tylko lekarzy i pielęgniarek, lecz mowa o kucharkach, salowych, a nawet pracownikach szatni. Należy dbać o to, by otrzymywali oni godne wynagrodzenie.

Więcej:

http://wgospodarce.pl/informacje/31713-solidarnosc-przy-obecnym-finansowaniu-sluzby-zdrowia-nie-ma-mozliwosci-sprawiedliwego-wynagradzania-pracownikow

Źródło: Wgospodarce.pl