Outsourcing usług to oszczędności dla szpitali

22 grudnia 2016

Outsourcing usług to oszczędności dla szpitali

Przy obecnym poziomie profesjonalizmu w dziedzinie utrzymania czystości, wprowadzenie outsourcingu w szpitalach jest bardzo dobrym rozwiązaniem z kilku względów. Pierwsza przyczyna jest typowo ekonomiczna, związana z zakupem sprzętu i eksploatacją środków chemicznych. Profesjonalna firma sprzątająca może zaoferować placówce medycznej ceny niższe, niż w sytuacji gdy szpital sam odpowiada za zakup środków. Kolejnym aspektem jest jakość, która wynika z wyszkolonego personelu i nowoczesnych technologii.

– Uważam, że każdy dyrektor szpitala podpisujący kontrakt, powinien zażyczyć sobie od firmy sprzątającej wykazania się wyszkolonym personelem oraz certyfikatem jakości – powiedział agencji

eNewsroom.pl Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich

– Warto skorzystać z tych dwóch elementów i dodatkowo zadbać o przygotowanie dobrej umowy na outsourcing, co

zaowocuje nie tylko oszczędnością dla szpitala. Poprawi także system organizacyjny, jak również pozwoli osiągnąć lepszą jakość i efekty