search
menu menu_open

Taksówkarze ruszają na wojnę! Co planują?

20 stycznia 2017

Taksówkarze ruszają na wojnę! Co planują?

Uber od dawna jest solą w oku polskich taksówkarzy. Twierdzą oni, że zagraniczny pośrednik stwarza nieuczciwą konkurencję poprzez umożliwianie przewozu osób kierowcom, którzy nie posiadają odpowiednich uprawnień. Było już kilka widowiskowych protestów taksówkarzy, jednak niewiele im dały. Dlatego teraz wytaczają kolejne działa.

Jak podaje

Rzeczpospolita

, w samo południe w środę miał się odbyć kolejny ogólnopolski protest taksówkarzy. Tym razem jednak zamiast blokować ulice, mieli wciskać klaksony, a później stawić się w swoich urzędach wojewódzkich z

petycjami zawierającymi apel o przyspieszenie prac nad nowelizacją ustawy o transporcie drogowym

. Chcą w ten sposób wyeliminować ich zdaniem nieuczciwą i nielegalnie działającą konkurencję w postaci Ubera. W listopadzie ubiegłego roku do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął też pierwszy pozew zbiorowy przeciwko koncernowi. Ten jednak przekonuje, że nie ma się czego obawiać.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przekonuje, że analizuje wszystkie wpływające petycje i wnioski analizując możliwość zmiany prawa, które powinno uwzględniać pojawiające się na polskim rynku nowe technologie.

Resort nie wyklucza zmian, ale nie wiadomo też, kiedy one nastąpią.

Federacja Przedsiębiorców Polskich nie ma wątpliwości, że uregulowanie problemu innowacyjnych form przewozu powinno nastąpić jak najszybciej. Oczywiście, przy zachowaniu obecnych przywilejów taksówkarzy.

Więcej:

http://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/taksowkarze-wypowiadaja-wojne-uberowi/v3zhwge

Źródło: Fakt.pl