search
menu menu_open

Przetarg na obsługę pocztową administracji ciągle bez finału

31 stycznia 2017

Przetarg na obsługę pocztową administracji ciągle bez finału

W grudniu 2014 r. oferta Inpostu została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na obsługę korespondencji pocztowej administracji rządowej. Do podpisania umowy dotąd nie doszło, a Inpost domaga się od zamawiającego wypłaty 30 mln zł – pisze Gazeta Prawna.

Umowa na obsługę korespondencji dla ponad stu instytucji administracji rządowej miała zostać zawarta na 2 lata (2015-2016). Zamawiający, czyli Centrum Usług Wspólnych (obecnie Centrum Obsługi Administracji Rządowej), do dziś nie podpisał umowy, tłumacząc że jeszcze nie wykorzystał całej drogi prawnej do zakończenia przetargu.

InPost w ostatnich dniach przesłał CUW wezwanie do zapłaty 30 mln zł za gotowość do wykonywania umowy i koszty poniesione przez podwykonawców.

– Ta sprawa pokazuje, że w starciu z administracją publiczną przedsiębiorca jest bezbronny, nawet gdy sądy konsekwentnie orzekają na jego korzyść. Co z tego, że wygrał przetarg, skoro nie ma sposobu, by doprowadzić do zawarcia kontraktu – komentuje Marek Kowalski, ekspert Konfederacji Lewiatan.

Więcej:

http://www.zamowienia-publiczne.lex.pl/czytaj/-/artykul/przetarg-na-obsluge-pocztowa-administracji-ciagle-bez-finalu

Źródło: Zamowienia-publiczne.lex.pl