search
menu menu_open

FPP: Uelastycznienie form i czasu zatrudnienia może wspierać wzrost PKB

29 marca 2017

FPP: Uelastycznienie form i czasu zatrudnienia może wspierać wzrost PKB

Stworzenie przyjaznych warunków prowadzenia działalności oraz elastyczność w zakresie czasu i sposobu zarabiania mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój polskiego PKB – uważa przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) Marek Kowalski.

„Rozwój małej przedsiębiorczości może być mocno stymulowany przez zachęty państwowe, czyli przede wszystkim przyjazne warunki prowadzenia działalności oraz elastyczność w zakresie czasu i sposobu zarabiania. Najważniejszym założeniem powinno być stworzenie możliwości godnego zarabiania dla osób, które są nisko wynagradzane lub są narażone na wykluczenie z rynku pracy” – powiedział Kowalski, cytowany w komunikacie.


„Nie bez znaczenia jest także wykorzystanie potencjału ludzi młodych oraz wychowujących dzieci, którzy cenią sobie balans pomiędzy pracą a czasem wolnym, ale często zderzają się z barierą zatrudnienia na etacie. Dlatego zaangażowanie Ministerstwa Rozwoju w tym obszarze może mieć znaczący wpływ w zakresie rozwoju polskiego PKB” – dodał szef FPP.

Organizacja przypomina, że elastyczne formy zarabiania i uaktywnienie małej przedsiębiorczości to jedne z istotnych założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, realizowanej przez Ministerstwo Rozwoju.

„W tym obszarze kluczowe jest umożliwienie transparentnych warunków prowadzenia działalności dla małej przedsiębiorczości – co jest ważnym założeniem przyjętego Pakietu 100 zmian dla firm. Stworzenie nowych możliwości zarabiania dla osób młodych, wychowujących dzieci, seniorów (55+) czy narażonych na wykluczenie z rynku pracy może stać się ważnym czynnikiem stymulującym wzrost polskiego PKB” – czytamy w komunikacie.

Federacja Przedsiębiorców Polski jest organizacją, której nadrzędnym celem jest zapewnienie właściwego rozwoju oraz bezpieczeństwa najważniejszym podmiotom na polskim rynku pracy – pracodawcom i pracownikom.

Więcej:

http://biznes.onet.pl/praca/elastyczny-czas-pracy-i-formy-zatrudnienia-wspieraja-pkb/lsgcf4

Źródło: Onet.pl