search
menu menu_open

Można składać odwołania w podprogowych postępowaniach na usługi społeczne

15 września 2017

Można składać odwołania w podprogowych postępowaniach na usługi społeczne

Ministerstwo Rozwoju uważa, że wykonawcy mogą składać odwołania w postępowaniach na usługi społeczne o nieznacznej wartości – podaje Gazeta Prawna.

Przepisy dotycze zamówień na usługi społeczne przewidują szereg uproszczeń, jeśli chodzi o przeprowadzanie postępowań, które nie przekraczają kwoty 750 tys. euro. W takim wypadku, procedura może zostać ograniczona do minimum, omijając jednocześnie część ustawowych wymagań.

Jak czytamy w Gazecie Prawnej, część prawników, a nawet Urząd Zamówień Publicznych zaznacza, że w takim przypadku wyłączone zostają przepisy dotyczące środków ochrony prawnej w postępowaniu. Dlatego też, nie jest możliwe wnoszenie odwołań w przetargach o nieznacznej wartości. Resort rozwoju oraz Federacja Przedsiębiorców Polskich stoją jednak na odmiennym stanowisku.

Mariusz Haładyj, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju zaznacza, że nie ma potrzeby zmiany prawa, gdyż dopuszcza ono możliwość wnoszenia odwołań w takich postępowaniach. Podobnego zdania jest dr Włodzimierz Dzierżanowski, który wskakzuje, że art. 138o p.z.p. nie wyłącza takiej możliwości.

Więcej:

http://www.zamowienia-publiczne.lex.pl/czytaj/-/artykul/mozna-skladac-odwolania-w-podprogowych-postepowaniach-na-uslugi-spoleczne

Źródło: Zamowienia-publiczne.lex.pl