Ministerstwo Rozwoju z nowym pakietem ułatwień dla przedsiębiorców

6 października 2017

Ministerstwo Rozwoju z nowym pakietem ułatwień dla przedsiębiorców

Projekt ustawy w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym dostarcza kolejne korzystne rozwiązania, w tym likwidację niepotrzebnych obowiązków informacyjnych, uproszczenia dla najmniejszych podmiotów, poprawę płynności i likwidację zatorów płatniczych oraz podwyższenie limitu odpisu środków trwałych.

Federacja Przedsiębiorców Polskich podkreśla, że uelastycznienie procedur i wprowadzenie ułatwień będzie szczególnie ważne dla małych i średnich przedsiębiorstw – przytłoczonych biurokratycznymi obowiązkami.

Celem projektowanej regulacji jest usprawnienie procedur, zniesienie zbędnych obciążeń biurokratycznych oraz wprowadzenie rozwiązań, które w inny sposób przyczynią się do zauważalnej poprawy warunków prowadzenia biznesu w Polsce przez dokonanie zmian, m.in. w ustawach podatkowych, w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, prawie handlowym i w ustawie o administrowaniu obrotem towarowym z zagranicą.

Źródło: Thecity.com.pl