Znana sieć sklepów popiera zakaz handlu w niedzielę. Jak argumentują to jej przedstawiciele?

21 grudnia 2017

Mariola Skolimowska, z biura prasowego Netto Polska, oświadczyła, że sieć handlowa popiera zakaz handlu w niedzielę. Jak argumentują to przedstawiciele marki?

Skolimowska przyznaje, że włodarze sieci handlowej wyrażają zadowolenie z faktu, iż ich pracownicy będą mogli więcej czasu spędzić z rodziną. W Netto Polska doskonale rozumiemy, jakie powody stoją za ustawą ograniczającą handel w niedzielę. Doceniamy, iż nasi pracownicy będą mieli więcej czasu na odpoczynek oraz spędzanie czasu z rodziną. Każdemu, kto pracuje zawodowo, jest to bardzo potrzebne – mówi.

Przedstawicielka firmy dodała, że w związku z zakazem Netto nie planuje redukcji zatrudnienia ani skrócenia etatów. W grę nie wchodzi również wydłużenie godzin pracy w pozostałe dni.

Stanowisko Netto można uznać za rewolucyjne. Lwia część branży handlowej zdecydowanie sprzeciwia się bowiem nowej ustawie. Sceptycznie do pomysłu rządzących podchodzą również eksperci, którzy twierdzą, że zakaz handlu w niedzielę doprowadzi do masowych zwolnień. W zależności od źródła byłoby to od 20 tys. (firma doradcza PwC), 50 tys. (Federacja Przedsiębiorców Polskich) do 70 tys. (Polska Rada Centrów Handlowych). W dodatku ten wolny dzień od handlu miałby wywołać setki milionów strat dla budżetu państwa – podaje portal Wirtualna Polska.

Źródło: Wmeritum.pl