search
menu menu_open

Biznes powinien wesprzeć Konstytucję dla Biznesu

29 grudnia 2017

Biznes powinien wesprzeć Konstytucję dla Biznesu

Obecnie trwają prace sejmowe nad Konstytucją Biznesu.

To akt prawny wyczekiwany przez przedsiębiorców. Proces jego powstawania nie był łatwy, a samo skierowanie go do Sejmu długo odkładane.

Tymi, którzy najbardziej atakowali ten projekt w konsultacjach społecznych i prawdopodobnie będą robić to dalej, są urzędnicy.

– Konstytucja Biznesu jest korzystna dla przedsiębiorców, jednak narusza urzędnicze status quo, co będzie stanowić dla nich poważny problem – powiedział Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich – Należy mówić o tym w tej chwili, ponieważ napisanie dobrego prawa to jedynie 40 proc. sukcesu. Następnym etapem stanowiącym kolejne 20 proc. jest przegłosowanie regulacji w Sejmie bez zmian, które mogą je osłabić. Pozostała część to wdrożenie nowego prawa. W przypadku projektu Ministerstwa Rozwoju można obawiać się właśnie obstrukcji ze strony urzędników, mimo że przepisy te są napisane dobrze. Dlatego właśnie jeszcze na etapie stanowienia prawa należałoby pomyśleć o wprowadzeniu odpowiednich rozporządzeń, które będą na tyle precyzyjne, aby nie pozwolić na sprzeniewierzenie tego, co zostało dotychczas wypracowane. Apelujemy do wszystkich przedsiębiorców oraz łączących ich organizacji o udział w obradach komisji sejmowej. Należy wesprzeć rząd w kwestii dobrych rozwiązań, a te niedostateczne – spróbować poprawić, ale przede wszystkim, być tam – podkreślił Kowalski.

Więcej:

http://wgospodarce.pl/informacje/44470-biznes-powinien-wesprzec-konstytucje-dla-biznesu

Źródło: Wgospodarce.pl