Umowa zlecenie jak etat

18 kwietnia 2018

Umowa zlecenie jak etat

Szef „Solidarności”, Piotr Duda i Federacja Przedsiębiorców Polskich domagają się reform na rynku pracy.

Chcą, aby umowy zlecenia były tak samo opodatkowane jak umowy o pracę. Bo, jak twierdzą związkowcy są „nadużywane” przez „złych i okrutnych kapitalistów”, byle tylko wyzyskiwać pracownika.

Nie można mieć wątpliwości, że naprawdę chodzi o ukrycie prawdziwego celu zmian, czyli ściągnięcia większej daniny od podatników.

Ujednolicenie zasad przyczyni się nie tylko do zwiększenia podstawy naliczania wysokości przyszłej emerytury, ale też sprawi, że prawo będzie bardziej przejrzyste i równe dla wszystkich uczestników rynku

– powiedział Piotr Duda.

Jednocześnie nowe przepisy mają gwarantować, że nie spadnie wypłata netto pracowników – pracodawcy będą musieli więc płacić więcej, a to co pracownicy dostaną ponad stan, pójdzie prosto do niewydolnego ZUS-u.

Źródło: Przekrojgospodarczy.pl