Konstytucja Biznesu weszła w życie

14 maja 2018

Konstytucja Biznesu weszła w życie
– Bardzo dobre spotkanie. W wystąpieniu prezydenta usłyszeliśmy bardzo ważne słowa o zabezpieczeniach konstytucyjnych wieku emerytalnego oraz kwestie, o których mówiłem w swoim wystąpieniu, czyli wpisania do artykułu 87 konstytucji, jako źródła prawa, układów zbiorowych pracy – mówił o kongresie „Wspólnie o Konstytucji na Narodowym” szef Solidarności Piotr Duda.

„To nowe prawo nie powstałoby bez współudziału tych, dla których zostało napisane, czyli środowisk przedsiębiorców” – podkreśliła minister przedsiębioczości i technologii (MPiT), Jadwiga Emilewicz Emilewicz podczas spotkania z przedstawicielami organizacji zrzeszających przedsiębiorców i pracodawców, które 27 kwietnia br. odbyło się w MPiT.

W spotkaniu wzięli udział także wiceminister PiT, Mariusz Haładyj, wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski oraz przedstawiciele: Związku Przedsiębiorców Polskich, Fundacji Firm Rodzinnych, Krajowej Izby Gospodarczej, Pracodawców RP, Federacji Przedsiębiorców Polskich, Konfederacji Lewiatan oraz Business Centre Club.

– „Konstytucja Biznesu jest systemowym wzmocnieniem naszych poprzednich proprzedsiębiorczych projektów. W sumie od początku 2017 r. rząd wprowadził kilkaset korzystnych zmian dla przedsiębiorców” – zaznaczyła minister Emilewicz.

Źródło: E-prawnik.pl