search
menu menu_open

Dlaczego wybory samorządowe są ważne dla lokalnego biznesu?

23 października 2018

Dlaczego wybory samorządowe są ważne dla lokalnego biznesu?

O znaczeniu wyborów samorządowych dla lokalnego biznesu, mówili m.in. goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24: dr. Cezary Mech, b. minister finansów, Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista Banku Millennium, Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Dr. Cezary Mech, b. minister finansów podkreśla, że jako były przewodniczący Związku Banków Polskich docenia znaczenie samorządu w gospodarce oraz w kształtowaniu jakości życia jego mieszkańców.

− Wszyscy mieszkamy w jakiejś miejscowości, korzystamy z komunikacji, płacimy podatki, nasze dzieci chodzą do przedszkola, do szkoły, chorujemy, stąd potrzebna do tego infrastruktura oddaje funkcjonowanie samorządów, mówi gość Polskiego Radia 24.

− Ponadto, jeśli 50 proc. z PIT trafia do samorządów, to od ich zarządzania zależy bardzo dużo, dodaje Cezary Mech.

Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich zauważa, że w wymiarze społecznym i obywatelskim wybory samorządowe mają olbrzymie znaczenie, ale znaczenie podatków lokalnych jest w ich budżetach mniejsze.

Struktura i budowa podatków, z których wpływy trafiają z budżetu centralnego do społeczności lokalnych, tworzone są centralnie.

Więcej:

https://www.polskieradio.pl/42/1699/Artykul/2205525,Dlaczego-wybory-samorzadowe-sa-wazne-dla-lokalnego-biznesu

Źródło: Polskie Radio