search
menu menu_open

Podwyżki niskich pensji na pomoc rynkowi pracy

18 grudnia 2018

Podwyżki niskich pensji na pomoc rynkowi pracy

Trzeba zatrzymać wzrost nierówności dochodowych i zwiększyć aktywność zawodową. Ale to może być cios dla budżetu.

Taki może być skutek realizacji wyborczych zapowiedzi, jakie już składają największe partie wyborcze. Rządzące Prawo i Sprawiedliwość i opozycyjna Platforma Obywatelska właśnie ze wzrostu płac zamierzają uczynić swój najważniejszy oręż w zbliżającej się kampanii.

– Popieram pomysł budowy klasy średniej. Pytanie, czy mówimy o rzeczywistej zmianie programu, czy tylko o manewrze przedwyborczym. To musi być realizowane konsekwentnie, a nie ogłaszane niespełna rok przed wyborami, gdy warunki gospodarcze mogą się wkrótce zmienić – podkreśla ekonomista prof. Witold Orłowski.

—————

– Mocny akcent w zapowiedziach obu partii jest postawiony na kwestię zmniejszenia obciążeń wynagrodzeń. Dobrze, że ten temat jest poruszany po różnych stronach politycznego sporu. Polska wyróżnia się tu niekorzystnie na tle krajów rozwiniętych – zauważa Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców.

Więcej:

https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1387919,walka-z-nierownosciami-dochodowymi-cios-dla-budzetu-i-ratunek-dla-rynku-pracy.html

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna