search
menu menu_open

Pracownicze Plany Kapitałowe pomogą Polakom oszczędzać. Czy to się opłaci?

16 stycznia 2019

Pracownicze Plany Kapitałowe pomogą Polakom oszczędzać. Czy to się opłaci?

Po wielomiesięcznych rządowych zapowiedziach, analizach i konsultacjach – naprawdę solidnych – na początku października Sejm uchwalił ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Rewolucja w systemie emerytalnym i finansach państwa? I tak, i nie – pisze Adam Sofuł w magazynie gospodarczym Nowy Przemysł.

Jak większość rządowych działań w ostatnich kilkunastu miesiącach ustawa o PPK jest elementem Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (patrz: Program Budowy Kapitału). Twórcy strategii wyszli z popieranego przez wielu ekonomistów założenia, że dalszy tak szybki rozwój gospodarki będzie niemożliwy, a przynajmniej bardzo trudny, bez rodzimego kapitału. Skąd go wziąć? Ano właśnie m.in. z PPK.

—————

– Nie ma wątpliwości, że PPK będą wymagać zaangażowania ludzi i systemów w firmach. Jednocześnie pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę, że powszechny system oszczędnościowy sprawi, że przyśpieszy gospodarka. A to dla nich już wymierne, choć odsunięte w czasie, korzyści – mówi Marek Kowalski z Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Więcej:

https://www.pulshr.pl/zarzadzanie/pracownicze-plany-kapitalowe-pomoga-polakom-oszczedzac-czy-to-sie-oplaci,60522.html

Źródło: Pulshr.pl