Resort chce dać firmomprzyjazne prawo

20 marca 2019

Resort chce dać firmomprzyjazne prawo

Do konsultacji trafi zmiana w VAT dla importerów — jako kluczowe ułatwienie z kolejnego pakietu dla MŚP. Rząd chce przyznać firmom także prawo do błędu

Po Konstytucji biznesu, Pakiecie MŚP i 100 Zmianach dla firm będzie jeszcze Pakiet Przyjazne Prawo — kolejny zestaw uproszczeń dla przedsiębiorców. Ten ostatni puzzel — jak go określiła Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii — zamyka serię prawnych deregulacji dla firm. Projekt nowelizacji przewiduje ok. 70 zmian.

— To zmiany przede wszystkim dla mikro- i małych firm. Proponowane rozwiązania powstały w wyniku przeglądu prawa. Poprosiliśmy wszystkie resorty, aby sprawdziły, które artykuły ustaw mogą wpływać niekorzystnie na prowadzenie działalności gospodarczej przez małych i średnich przedsiębiorców, a można je uregulować — wyjaśniła wczoraj dziennikarzom Jadwiga Emilewicz.

— Proponowane rozwiązanie ułatwia funkcjonowanie początkującym przedsiębiorcom, prowadzącym działalność na mniejszą skalę, ograniczając ryzyko stosowania wobec nich nieadekwatnych sankcji przez organy kontrolne. Jako Federacja Przedsiębiorców Polskich popieramy taki kierunek zmian. Jednocześnie należy zauważyć, że taki sposób postępowania administracji wobec przedsiębiorców wynika z obowiązującej od ubiegłego roku ustawy Prawo przedsiębiorców — komentuje Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP).

Źródło: Puls Biznesu