search
menu menu_open

Walka o pieniądze pracowników się opóźnia. Do wzięcia są miliardy złotych

22 marca 2019

Walka o pieniądze pracowników się opóźnia. Do wzięcia są miliardy złotych

Instytucje finansowe szykują się do oferowania pracowniczych planów kapitałowych, ale ciągle nie mogą się reklamować ani proponować produktów, gdyż najpierw muszą trafić do ewidencji PPK. A to prawdopodobnie nastąpi dopiero za miesiąc.

Firmy zatrudniające co najmniej 250 osób intensywnie przygotowują się do wprowadzenia PPK dla swoich pracowników.

– Wyzwaniem będzie krótki czas pomiędzy 1 lipca a 12 listopada br., kiedy to pracodawcy zatrudniający powyżej 250 osób zobowiązani będą do podpisania umowy o prowadzenie PPK i odprowadzenia pierwszej wpłaty – mówi Robert Juszczak, regionalny menedżer ds. wdrażania i rozwoju planów emerytalnych w Esaliens TFI.

—————

– Obecnie trudno oszacować, jaki ostatecznie uda się osiągnąć poziom partycypacji w tej nowej formie oszczędzania – uważa Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

– Doświadczenia krajów, które wprowadziły zbliżone rozwiązania, pokazują, że powinno to być około trzech czwartych uprawnionych osób. W przypadku Polski może, ale nie musi być podobnie ze względu na specyficzne dla naszego kraju uwarunkowania – dodaje Kozłowski.

Więcej:

http://wyborcza.pl/7,155287,24569750,walka-po-pieniadze-pracownikow-opoznia-sie-do-wziecia-sa-miliardy.html

Źródło: Wyborcza.pl