search
menu menu_open

„Przyjazne Prawo” przewiduje 70 zmian ułatwiających działanie małym firmom

25 marca 2019

„Przyjazne Prawo” przewiduje 70 zmian ułatwiających działanie małym firmom

Ministerstwo Przedsiębiorczości proponuje nowy pakiet dla firm „Przyjazne Prawo”, które przewiduje kolejne 72 zmiany, mające poprawić działanie i funkcjonowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak zapowiada minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz, mają one dostosować prawo gospodarcze do obecnych realiów, a wejdą w życie już od nowego roku podatkowego.

To czwarty element na gospodarczej makiecie, zamykający pakiet deregulacyjny, na której funkcjonują już wprowadzone wcześniej trzy puzle – programy: „Konstytucja Biznesu”, pakiet MŚP oraz „100 zmian dla firm”.

—————

Jak ocenia Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich, główne rozwiązania wchodzące w skład nowego pakietu, stanowią uszczegółowienie głównego pakietu Konstytucji Biznesu, ułatwiającego życie przedsiębiorców.

Dodaje, że w niej zawarte są ogólne zasady, mówiące, np. że przedsiębiorcy muszą być traktowani w sposób adekwatny do skali przewinienia jakiego się dopuścili.

− Tak się może stać, że przewinienie nie wynikało z zamiaru, ale np. pomyłki. Musimy pamiętać, że polski przedsiębiorca musi się poruszać wciąż w gąszczu wielu skomplikowanych przepisów prawnych – mówi Łukasz Kozłowski.

Więcej:

https://polskieradio24.pl/42/4496/Artykul/2282040,Przyjazne-Prawo-przewiduje-70-zmian-ulatwiajacych-dzialanie-malym-firmom

Źródło: Polskieradio24.pl