search
menu menu_open

W RDS dołączy nowy przedstawiciel pracodawców

9 kwietnia 2019

W RDS dołączy nowy przedstawiciel pracodawców

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) może być nową organizacją pracodawców, która zasiądzie w Radzie Dialogu Społecznego. – Najprawdopodobniej w czerwcu złożymy niezbędne dokumenty. Po naszym dołączeniu balans między stroną związkową w RDS nie będzie zakłócony – podkreśla w rozmowie z Prawo.pl Marek Kowalski, przewodniczący FPP, prezes Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE).

W Radzie Dialogu Społecznego zasiadają przedstawiciele pracodawców, związkowców i rządu oraz prezydenta, prezesa NBP i GUS. Przewodniczący zmieniają się co roku się zmieniają – na przemian są to reprezentanci związków, pracodawców i rządu.

– Pracujmy nad tym, aby rozpowszechnić nasze przedstawicielstwa regionalne. Jeżeli uzupełnimy te braki, to wówczas spełnimy zapis o reprezentatywności. Niestety do tej pory nie mieliśmy takich struktur w regionach. Mamy nadzieję, że do czerwca skończymy to organizować. Najprawdopodobniej w czerwcu złożymy niezbędne dokumenty – poinformował Prawo.pl przewodniczący FPP, prezes Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) Marek Kowalski.

Więcej:

https://www.prawo.pl/kadry/w-rds-bedzie-zasiadac-nowy-przedstawiciel-pracodawcow,395990.html

Źródło: Prawo.pl