search
menu menu_open

MF: Rząd musi zdecydować w sprawie testu przedsiębiorcy

14 maja 2019

MF: Rząd musi zdecydować w sprawie testu przedsiębiorcy

Mimo zapewnień, że testu przedsiębiorcy nie będzie, zmiany przepisów są wciąż przygotowywane – pisze w poniedziałkowym wydaniu dziennik „Rzeczpospolita”.

„W tym samym czasie, gdy Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, zapewniała w mediach, że żadnych zmian legislacyjnych wprowadzających groźny test przedsiębiorcy nie będzie, Leszek Skiba, wiceminister finansów, pytany o to przez przedstawicieli biznesu na forum Rady Dialogu Społecznego potwierdzał, że rząd pracuje nad taką nowelizacją” – czytamy w „Rz”.

—————

Przeciwnikiem dodatkowych kryteriów czy testów, które decydowałyby o tym czy ktoś jest przedsiębiorcą czy nie jest Federacja Przedsiębiorców Polskich.

– Nie trzeba do tego testu przedsiębiorcy, bo mamy do tego art. 22 Kodeksu Pracy, który jasno mówi, że jeżeli są spełnione trzy przesłanki czyli miejsce, czas i nadzór, to mamy do czynienia z umową o pracę. Chodzi więc o potwierdzanie, że kodeks jest kodeksem? Każde rozwiązanie, które przekazuje kompetencje urzędnikom, którzy mogą różnie interpretować te same sytuacje jest złe – podkreśla Marek Kowalski, przewodniczący FPP.

Więcej:

https://biznes.interia.pl/podatki/news/rzad-musi-zdecydowac-w-sprawie-testu-przedsiebiorcy,2612809,4211

Źródło: Interia.pl