search
menu menu_open

Kto zastąpi minister Czerwińską

31 maja 2019

Kto zastąpi minister Czerwińską

Choć jeszcze we wtorek minister finansów Teresa Czerwińska brała udział w posiedzeniu rządu, jej odejście jest już praktycznie przesądzone.

Wedle naszych informacji w najbliższy poniedziałek nastąpi zaprzysiężenie nowych członków rządu na miejsce tych, którzy odchodzą do Parlamentu Europejskiego, oraz na miejsce właśnie minister Czerwińskiej. Na pytanie, kto ją zastąpi, jeszcze nie ma odpowiedzi. Wiadomo, że musi to być osoba budzącą zaufanie zarówno polityków PiS, jak i rynków finansowych.

—————

Zdaniem organizacji pracodawców na czele finansów państwa powinna stanąć osoba przede wszystkim merytoryczna. – Dobrze, by był to przede wszystkim fachowiec, który dobrze orientuje się w kwestiach ekonomicznych – ocenia

Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich

. – Radykalna zmiana wobec linii, jaką realizowała minister Czerwińska, nie wydaje się pożądana – komentuje z kolei Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC. – Na tym stanowisku widziałbym przede wszystkim osobę, która dba o interes publicznych, a więc o długofalowe interesy kraju – dodaje.

Więcej:

https://www.parkiet.com/Gospodarka—-Kraj/305299986-Kto-zastapi-minister-Czerwinska.html

Źródło: Parkiet