Znamy propozycję rządu ws. płacy minimalnej. Teraz czas na rozmowy ze związkowcami i firmami

3 czerwca 2019

Podwyżkę o 200 zł płacy minimalnej od przyszłego roku zaproponowało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Szefowa resortu, Elżbieta Rafalska powiedziała, że ta propozycja jest kompromisem między oczekiwaniami związków zawodowych i organizacjami pracodawców.

Jeśli propozycję podwyżki płacy minimalnej przyjmie rząd, od 15 czerwca będzie konsultowana przez partnerów społecznych – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska. W myśl propozycji władz płaca minimalna ma wzrosnąć do 2450 złotych, a minimalna stawka godzinowa – 16 złotych.

Organizacje pracodawców będące w Radzie Dialogu Społecznego uważają, że minimalne wynagrodzenie powinno wzrosnąć do 2400 zł. Jednak

Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich

ocenia, że biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku pracy, propozycja minister Elżbiety Rafalskiej dla większości pracodawców jest neutralna.

Źródło: Polskieradio.pl