search
menu menu_open

Przedsiębiorcy oczekują dalszych zmian

17 czerwca 2019

Przedsiębiorcy oczekują dalszych zmian

Ponad rok temu weszła w życie Konstytucja Biznesu, pakiet ustaw mających na celu zreformowanie i uproszczenie przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej. O tym, czy nowe regulacje spełniły oczekiwania przedsiębiorców, dyskutowano podczas debaty zorganizowanej przez Telewizję Republika w ramach cyklu „Czas przedsiębiorców”.

Polacy są narodem przedsiębiorczym, o czym świadczy m.in. rosnące zainteresowanie prowadzeniem działalności gospodarczej na własny rachunek. Obecnie mamy już w Polsce ponad 2 mln aktywnych firm, które w dużym stopniu przyczyniły się do sukcesów polskiej gospodarki. Co istotne, w ostatnim czasie wzrosła tzw. przeżywalność firm. To m.in. efekt wprowadzenia Konstytucji Biznesu – powiedział uczestniczący w debacie Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

—————

Z kolei Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich, stwierdził, że istnieje pilna potrzeba wprowadzenia nowych regulacji dotyczących rynku zamówień publicznych, tak żeby mogły w nim uczestniczyć mniejsze firmy. – Zamówienia publiczne mogłyby stać się czynnikiem wspierającym innowacyjność w Polsce – podkreślił Kowalski.

Więcej:

https://gpcodziennie.pl/115881-przedsiebiorcyoczekujadalszychzmian.html

Źródło: Gazeta Polska Codziennie