search
menu menu_open

Ubezpieczeni powinni mieć wybór: Gotówka czy oszczędzanie

25 czerwca 2019

Ubezpieczeni powinni mieć wybór: Gotówka czy oszczędzanie

Związkowcy i pracodawcy nie mają wątpliwości: konieczne jest wprowadzenie ustawowej gwarancji, że pieniądze ze zlikwidowanego OFE, które trafią do IKE, będą traktowane jak prywatne.

Dobiegają końca konsultacje społeczne rządowego projektu o zmianie niektórych ustaw w związku z przeniesieniem środków z otwartych funduszy emerytalnych (OFE) na indywidualne konta emerytalne (IKE). Ostatnie przed wakacyjną przerwą posiedzenia Sejmu (zaplanowane są jeszcze dwa – w lipcu) mogą być okazją do uchwalenia tej ustawy. I to pomimo licznych wątpliwości partnerów społecznych.

—————

Pracodawcom zaś nie podoba się termin likwidacji OFE wyznaczony na 21 lutego 2020 r. Jak podkreśla w swoim stanowisku do projektu ustawy Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich, termin ten zbiega się z okresem, w którym będą prowadzone najintensywniejsze działania związane z wdrożeniem pracowniczych planów kapitałowych w podmiotach zatrudniających od 50 do 249 osób. – W związku z tym postulujemy wydłużenie o trzy miesiące terminów zdefiniowanych w ustawie – proponuje.

Więcej:

https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1418906,ubezpieczeni-powinni-miec-wybor-gotowka-czy-oszczedzanie.html

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna