Fiskus zaczął być przychylny dla jednoosobowych firm

6 sierpnia 2019

Fiskus zaczął być przychylny dla jednoosobowych firm

Przedsiębiorca wrzuci w koszty wydatki na kurs językowy, mieszkanie czy miejsce postojowe.

Skarbówka pokazuje małym przedsiębiorcom swoje łagodniejsze oblicze, dzięki czemu zapłacą niższy podatek. Urzędnicy zgadzają się na odliczenie takich wydatków, które wcześniej były przedmiotem sporów. Przykład? Opłaty za naukę języka obcego, dodatkowe studia czy rachunki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej we własnym mieszkaniu.

Mariusz Korzeb, wiceszef Federacji Przedsiębiorców Polskich

, wskazuje, że o złagodzeniu stanowiska w sprawie kursów językowych zdecydowało orzecznictwo sądów, które uchylały niekorzystne dla firm interpretacje. Ale są też inne czynniki.

– Interpretacja fiskusa zależy często od tego, w jaki sposób przedsiębiorca sformułuje pytanie i jak opisze stan faktyczny – mówi.

Źródło: Rzeczpospolita