search
menu menu_open

Budowlańcy grzmią w liście do Mateusza Morawieckiego. „Zagrożonych jest 10 mld zł i 85 tys. miejsc pracy”

19 sierpnia 2019

Budowlańcy grzmią w liście do Mateusza Morawieckiego. „Zagrożonych jest 10 mld zł i 85 tys. miejsc pracy”

Powaga sytuacji oraz płynące z niej zagrożenie dla przedsiębiorstw działających na rynku budowlanym i prowadzonych przez rząd inwestycji wymaga pilnych działań – podkreśliły dwie największe branżowe organizacje w liście wystosowanym do premiera Mateusza Morawieckiego.

– Działając w imieniu organizacji skupiających niemal wszystkich przedstawicieli rynku generalnego wykonawstwa w zakresie budowy dróg i kolei w Polsce czujemy się zobowiązani poinformować Pana o wyjątkowo poważnej sytuacji tej branży, a także prosić Pana o osobiste zaangażowanie w zredukowanie drastycznych zagrożeń dla sektora budownictwa infrastrukturalnego w Polsce, a w konsekwencji dla programu realizacji budowy dróg i kolei – czytamy w liście.

Jak podkreślono, ceny głównych asortymentów robót w okresie od pierwszego kwartału 2016 r. do pierwszego kwartału 2019 r. wzrosły od 20 proc. do ponad 60 proc. i nadal rosną.

—————

Do listu branżowych organizacji dołączono dwa załączniki. Pierwszy to „Analiza efektów waloryzacji kontraktów na prace budowlane” przygotowana przez Łukasza Kozłowskiego, eksperta Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej przy Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Więcej:

https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/budowlancy-grzmia-w-liscie-do-mateusza-morawieckiego,2626553,4199

Źródło: Interia.pl