search
menu menu_open

Kolejka do ZUS po pieniądze na bezpieczeństwo

23 sierpnia 2019

Kolejka do ZUS po pieniądze na bezpieczeństwo

Prawie 3 tys. przedsiębiorców chce dostać dofinansowanie na wsparcie poprawy warunków pracy. A byłoby ich więcej, gdyby nie środek wakacji. Tak twierdzą eksperci i pracodawcy.

ZUS zakończył przyjmowanie wniosków na konkurs o dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy w 2020 r. W sumie wpłynęło ich 2627. Dla porównania od 2013 r. do końca czerwca 2019 r. ze wsparcia skorzystało 4641 firm. W sumie do podziału jest 50 mln zł.

—————

– Nie widzę w tym nic złego. Skoro bowiem przedsiębiorca deklaruje określony stan faktyczny, to powinien on być stały, a nie tylko przygotowany specjalnie z okazji kontroli związanej z udziałem w konkursie na wsparcie prewencji – mówi

Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich

. Zwraca jednak uwagę na dużo poważniejszy problem, który pojawia się przy tej okazji. – Przepisy w Polsce są w taki sposób skonstruowane, że w sprawach spornych decydujący jest głos urzędnika. A dzieje się tak dlatego, że zapisy m.in. Konstytucji biznesu są martwe w części dotyczącej rozstrzygania sporów na korzyść przedsiębiorców. I to trzeba szybko zmienić – dodaje.

Więcej:

https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1426854,zus-dofinansowanie-poprawa-warunkow-pracy-pracodawcy-bezpieczenstwo.html

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna