search
menu menu_open

Postulaty FPP na pierwsze 100 dni rządu

17 października 2019

Postulaty FPP na pierwsze 100 dni rządu

Przedsiębiorcy stworzyli katalog priorytetowych działań dla poszczególnych resortów na pierwsze 100 dni po wyborach. Lista zadań jest długa. Otwiera ją postulat skierowany do Prezesa Rady Ministrów o nadanie rangi wicepremiera ministrowi ds. gospodarczych – ponieważ to przedsiębiorcy wypracowują PKB, które pozwala zabezpieczyć oczekiwania społeczne.

Nowy resort – w ocenie przedstawicieli biznesu – powinien skupić się na zagwarantowaniu stosowania przepisów Prawa przedsiębiorców, ale też ograniczeniu szarej strefy, czy stworzeniu nowych instytucji przydatnych pracodawcom. Właściciele i menedżerowie liczą na wdrożenie zmian, dzięki którym prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce stanie się łatwiejsze, mniej kosztowne i bezpieczniejsze. Według nich zagwarantuje to stabilizacja przepisów prawnych, możliwość wydawania interpretacji ogólnych do regulacji, wprowadzenie kontroli na życzenie przedsiębiorcy, ograniczenie zatorów płatniczych, czy zakończenie prac nad matrycą VAT. Przedsiębiorcy liczą też na ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców w związku z coraz większym deficytem rąk do pracy.

—————


Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich

:

Organizacja stara się od lat wyjść z roli cenzora projektów rządowych i stać się partnerem w ich przygotowywaniu. Ponieważ za nami gorący okres wyborczy i jak zawsze w takich sytuacjach oczekuje się od rządu nowego otwarcia, postanowiliśmy przedstawić listę oczekiwań i zmian, jakie powinny zaistnieć w ciągu pierwszych 100 dni.

Poprzednia kadencja z pewnością zapamiętana zostanie jako okres reform społecznych zmierzających do poprawy sytuacji ekonomicznej najmniej zarabiających Polaków. Przyniosła co prawda wiele korzystnych dla przedsiębiorców rozwiązań – zapisanych chociażby w Konstytucji dla Biznesu – ale w ślad za tym musi pojawić się przyjazny klimat wśród wdrażających ją urzędników.

Więcej:

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1435287,postulaty-fpp-na-pierwsze-100-dni-rzadu.html

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna