Szara strefa w branży usług pogrzebowych to prawie 3,5 mld zł

24 października 2019

Szara strefa w branży usług pogrzebowych to prawie 3,5 mld zł

Wartość nieewidencjonowanej sprzedaży na rynku usług pogrzebowych wynosi ok. 1,4 mld zł, zaś wartość funduszu wynagrodzeń w szarej strefie przeszło 2 mld zł – wynika z wtorkowej informacji Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Polskiej Izby Branży Pogrzebowej (PIBP).

„Łącznie sektor finansów publicznych mógłby zyskać do 960 mln zł rocznie na wprowadzeniu nowych rozwiązań prawnych, które redukowałyby szarą strefę na tym rynku. Warto podkreślić, że zmiana przepisów jest niezbędna w części świeckiej – w obszarze, za który odpowiada Kościół regulace są właściwe” – ocenili autorzy raportu.

Cytowany w komunikacie ekspert Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (instytutu powołanego przez

FPP

)

Grzegorz Lang

zwraca uwagę, że obecnie przepisy nie regulują działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług pogrzebowych i pokrewnych.

Źródło: Bankier.pl