search
menu menu_open

Jak nie pogrzebać branżypogrzebowej?

30 października 2019

Jak nie pogrzebać branżypogrzebowej?

Zgodnie z szacunkami FPP i PIBP wartość nieewidencjonowanej sprzedaży w tym sektorze w 2019 r. kształtuje się na poziomie ok. 1,4 mld zł, a wartość funduszu wynagrodzeń w szarej strefie – przeszło 2 mld zł.

Łącznie sektor finansów publicznych mógłby zyskać do 960 mln zł rocznie na wprowadzeniu nowych rozwiązań prawnych, które redukowałyby szarą strefę na tym rynku. Warto podkreślić, że zmiana przepisów jest niezbędna w części świeckiej – w obszarze, za który odpowiada Kościół, regulacje są właściwe.

O szarej strefie na rynku usług pogrzebowych, niezbędnych zmianach legislacyjnych, uproszczeniu i przyspieszeniu procedur, a także o zmianach technologicznych i cyfryzacji branży rozmawiali eksperci podczas debaty „Jak nie pogrzebać branży pogrzebowej?”, która odbyła się w redakcji „Rzeczpospolitej”.

—————

Co zdaniem przedstawicieli tego sektora rynku można i trzeba zrobić, by zmienić tę sytuację? Eksperci wskazywali na niezbędne zmiany legislacyjne. Mówił o tym

Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich

(

FPP

). Przypomniał, że ustawa pogrzebowa pozostaje niezmieniona od 1959 roku, czyli od 60 lat, natomiast od tego czasu radykalnie zmieniły się warunki na rynku i technologie.

Więcej:

https://www.rp.pl/Debaty-ekonomiczne/310299875-Jak-nie-pogrzebac-branzy-pogrzebowej.html

Źródło: Rzeczpospolita