Zasady kremacji zwłok wymagają pilnego uregulowania w przepisach

7 listopada 2019

Zasady kremacji zwłok wymagają pilnego uregulowania w przepisach

Spopielanie zwłok wyłącznie w drewnianej trumnie i potwierdzane certyfikatem – to niektóre z propozycji zmian w prawie, dotyczących procedury kremacji. Według ekspertów nowe przepisy są konieczne ze względu na ochronę środowiska, identyfikację i weryfikację zwłok poddawanych kremacji i balsamowaniu oraz zasady prowadzenia zakładów spopielania.

Procedura kremacji nie jest uregulowana w polskim prawie, a dotyczy już 40 proc. zgonów.

Federacja Przedsiębiorców Polskich

FPP

) oraz Polska Izba Branży Pogrzebowej (PIBP) apelują o pilne unormowanie zasad kremacji w Polsce. Ich zdaniem trudności przysparza dochodzenie praw czy odszkodowań za niewykonane, czy wadliwie zrealizowane usługi pogrzebowe, których skutki często są nieodwracalne.

Źródło: Prawo.pl